Czym jest JOGA?

Kochani, bardzo często jako Nauczyciele spotykamy się z ludźmi, którzy są przekonani że aby móc praktykować jogę to muszą być rozciągnięci. Zdarza się równie często, że ludzie przychodzą na jogę, by zrobić szpagat lub stanąć na głowie. Bywa, że jest traktowana jak rehabilitacja bo bolą Was stawy czy kręgosłup. 

Na całe szczęście świadomość ludzi rośnie! 

Dziś już wiemy, że owszem, joga daje nam elastyczne ciało, wzmocnimy wszystkie grupy mięśniowe, ulżymy sobie w bólach kostno- stawowych itp, itd… ale..

Aby zacząć praktykować jogę, możesz być sztywny jak przysłowiowy kij i nie mieć wystarczająco siły i techniki aby wejść do deski. 

Możesz nie sięgać dłońmi maty gdy stoisz na niej. Możesz czuć drżenie mięśni i zmęczenie po wejściu schodami na 1 piętro, możesz mieć zadyszkę!

Dlatego właśnie jest JOGA! To właśnie dla Ciebie jest JOGA 😍

To wszystko i o wiele więcej uzyskasz podczas zajęć jogi, wypracujesz ciało praktykując ją ale joga to coś o wiele, wiele więcej. 

* Uodparnia na stres
* Wzmacnia nie tylko ciało ale i psychikę
* Wyciszy i zregeneruje nas od wewnątrz
* Przeniesie się w inne rejony naszego życia, również poza matę
* Uczy prawidłowego oddychania
* Zaczynamy pozytywnie myśleć
* Uczy radzenia sobie z emocjami
* Zaczynamy szanować ludzi, przyrodę, zwierzęta 
* Zwracamy uwagę na to, co jemy.
* Emanujemy miłością i chcemy się nią dzielić. 

Możnaby tak wymieniać bo zalet jest całe mnóstwo.

Pamiętajcie jedynie, że joga NIE JEST

– fitnessem a szkoła jogi i sala na której  praktykujesz nie ma nic wspólnego z trzęsącym się od muzyki i krzyku instruktora pomieszczeniem!

– Tutaj nie wchodzimy w butach i w nich nie ćwiczymy.

– nasza szkoła to nasza „ŚWIĄTYNIA”.

Świątynia duszy i ciała, miejsce do którego przychodzimy wyciszyć myśli. Pracę i cały ten system życia w biegu zostawiamy za drzwiami! 

– w szkole panuje strefa wolna od telefonów, przed wejściem do szkoły telefon więc należy ustawić w TRYB SAMOLOTOWY! Pamiętaj, że inni przyszli się zrelaksować 

– woda, picie? Jeszcze żaden Jogin nie umarł z pragnienia podczas 90cio minutowej praktyki jogi 😄( wody ani innych napojów nie wnosimy na salę) 

– nie spóźnij się na praktykę bo to przeszkadza tym, którzy już wchodzą w tryb wyciszenia. Drzwi wejściowe do szkoły zostają zamknięte na klucz wraz z godziną rozpoczęcia zajęć!

– wchodząc na salę połóż się na plecach do relaksu, zacznij wyciszać tętno i umysł, już za moment będziesz gotów do rozpoczęcia praktyki

– praktykuj w ciszy i harmonii ze sobą i z grupą, nie rozmawiaj, nie śmiej się i nie rozpraszaj nauczyciela i innych uczniów a w nagrodę otrzymasz niezwykły spokój i szybkie benefity płynące z ciała i umysłu. Słuchaj uważnie poleceń nauczyciela i daj ponieść się energii, która krąży po sali i otula Cię, praktykuj w skupieniu a pytania zadawaj po skończonej praktyce 

– wszystkie swoje potrzeby załatw przed wejściem na salę, w trakcie praktyki NIE wychodzimy z sali

Joga to pewnego rodzaju dyscyplina ale nie traktuj też jej jak zło konieczne a poobserwuj i zobaczysz, że i Ty poczujesz potrzebę zsynchronizowania się z nią.