Nauczyciele

Nauczyciele

Savitri

Joga pojawiła się w moim życiu wiele lat temu podczas pierwszej podróży do wymarzonych Indii. Po powrocie do kraju zaczęła już tylko zajmować w nim coraz większą przestrzeń, aż stała się sporą częścią mojego życia. Po kilku latach intensywnej praktyki pod okiem mojego nauczyciela i za jego namową podjęłam decyzję o wyjeździe na kurs nauczycielski jogi Sivanandy. Potem były kolejne – kurs instruktora jogi w chustach (aerial jogi), jogi dla dzieci, dla kobiet w ciąży i dla seniorów, vinyasy, kursy technik relaksacji i zarządzania stresem. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Praktyków Jogi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, gdzie zetknęłam się z wieloma innymi metodami ( joga Iyengara, acro i innymi), uczyłam się u wybitnych polskich nauczycieli (Maciej Wielobób, Agnieszka Wielobób, Basia Tworek, Olga Szkonter i wielu innych). Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w różnych kursach, warsztatach, seminariach, konwencjach oraz programach szkoleniowych dla nauczycieli. Pobieram również nauki w Indiach podczas wakacyjnych wyjazdów. W jodze odnajduję odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. To dzięki niej wiem kim jestem i dokąd zmierzam. Joga jest dla mnie sposobem życia – to właśnie dzięki niej zostałam wegetarianką i fanką zdrowego odżywiania. Szczególnie pokochałam jogę klasyczną, metodą Sivanandy. To niezwykle łagodna metoda, respektująca ograniczenia w ciele a przy okazji dająca nie tylko poczucie dobrej pracy z ciałem ale przede wszystkim jest w niej duchowość, której potrzebowałam by odszukać zgubioną gdzieś po drodze siebie. Moi podopieczni to również dowody na to jak wielką moc mają pranajamy (techniki oddechowe) które stosuje się podczas praktyki tejże metody. Moim celem jest propagowanie zdrowego trybu życia. Kocham ludzi i uwielbiam pomagać im w osiągnięciu harmonii duszy i ciała więc podczas relaksu wykonuję dla nich masaż dźwiękowy misami tybetańskimi. Opracowałam również swoje autorskie zajęcia wykorzystujące chusty do aerial jogi oraz lecznicze działanie mis na które serdecznie zapraszam do Savitri Yoga Harmonia Duszy I Ciała. Czasami zdradzam jogę z tańcem, którego również uczę oraz z wysokimi górami w których daję upust poczuciu niesamowitej wolności mojej duszy. W ostatnim czasie szczególnie pokochałam Himalaje – moim marzeniem jest stanąć na jednej z najwyższych gór świata. Kocham naturę, przytulać się do drzew, słuchać śpiewu ptaków, kojący zapach konwalii majowej i wiosenną pachnącą trawę, dalekie podróże, a w szczególności Indie, które są dla mnie drugim domem. Szkołę stworzyłam z ogromnej pasji i doświadczenia na własnym ciele a następnie moich uczniów jak silne działanie terapeutyczne ma ta cudowna praktyka. Moi uczniowie to moi przyjaciele i tak bardzo jak zależy mi na swoim własnym i mojej rodziny zdrowiu, tak samo staram się dbać o zdrowie moich uczniów bo to również od nich czerpię energię, nowe doświadczenie i wiedzę.

Magda

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się na początku 2014 roku i szybko uświadomiłam sobie, że decyzja o wybraniu się na zajęcia była jedną z najlepszych w moim życiu. Joga okazała się być lekiem na całe zło i wszelkie dolegliwości – zarówno fizyczne, jak i mentalne. Z sentymentu przepadam za jogą Iyengara, ale na swojej drodze miałam styczność z wieloma szkołami i w swojej codziennej praktyce staram się łączyć różne elementy. Pokochałam jin jogę, ale zawsze pozostawiam umysł otwarty na nowe doświadczenia, a joga ma ich sporo do zaoferowania!
Z wykształcenia jestem genetykiem molekularnym, ale pasjonuję się wieloma rzeczami – kocham książki, uwielbiam zdrowy tryb życia, posiadam nawet dyplom dietetyka. Sporo eksperymentuję na samej sobie, ale udało mi się zachęcić kilka osób do zmiany nawyków żywieniowych, a także do rozpoczęcia praktyki jogi. Joga tak naprawdę daje mi nie tylko ukojenie nerwów, ale rozbudza energię, nauczyła mnie świadomości ciała, a co najważniejsze – wyleczyła z nerwicy lękowej. Kolejną z moich pasji jest również ezoteryka i parapsychologia – od dziecka interesuję się energiami, czakrami czy rozwojem duchowym. Choć z natury jestem samotnikiem to cieszę się, gdy mogę zmienić coś na lepsze chociaż w życiu jednej osoby.

Ania

Joga jest dla mnie oddechem, życiem, piękną przygodą, która wypełniła całe moje życie i zmieniła je całkowicie. Każde wejście na matę to okazja do zatrzymania się i spotkania z samym sobą, do głębszego zajrzenia w siebie, posłuchania niespiesznie oddechu. Joga to nie tylko asany, to także prawidłowy oddech, relaksacja odpowiednia dieta, a także pozytywne myślenie i medytacja.
Po kilku latach własnej praktyki postanowiłam dzielić się swoją pasją z innymi.  Ukończyłam międzynarodowy kurs jogi metodą Sivanandy TTC ( 200 godzin Yoga Alliance), który dał mi ogromną dawkę wiedzy teoretycznej (filozofia, dietetyka, anatomia) oraz praktycznej (metodyka nauczania, prowadzenie zajęć, korekta i dostosowanie asan do indywidualnych potrzeb, własna praktyka).
Przez ostatnie 12 lat mieszkałam na południu Francji ( okolice Marsylii).  Prowadziłam zajęcia w języku francuskim i angielskim. Uwielbiam podróże (zwiedziłam m. in. Australię i całą Francję spiąc pod namiotem lub przyczepie campingowej). Marzę o wyjeździe do Indii. Kocham także taniec, a od czasu do czasu potrzebuje zdrowej dawki adrenaliny (skok na spadochronie, paralotnia).

Ula

Nauczyciel Jogi Kundalini zafascynowana jej kompleksowym podejściem do człowieka.

Trenerka, która pozwoli Ci poprzez swoje doświadczenie z medycyną wschodu oraz technikami równoważenia energii Qigong, odnaleźć kontakt ze swoim duchem, Twoim najlepszym przewodnikiem.

Naturoterapeutka, eksperymentująca z metodą uwalniania według Davida Howkinsa.

Refleksolog zajmujący się ciałem oraz holistycznym podejściem do zdrowia na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.

Masażystka, która proponuje techniki masażu LOMI LOMI aby zrównoważyć przepływ energii w naszych ciałach.

Bartek

Nazywam się Bartek, jogę praktykuję już od ponad 5 lat. Była to właściwie miłość od pierwszego wejścia na matę. Na macie czuję się w pewnym sensie jak w domu. Teraz chcę się dzielić tą pasją z ludźmi.
Na przestrzeni tych lat brałem udział w warsztatach z różnymi nauczycielami (głównie w stylu iyengarowskim), ukończyłem także roczny kurs doskonalący pod okiem Kasi Pilorz. Teraz przygotowuję się pod okiem Savitri do kursu nauczycielskiego wg metody Sivanandy, która jest mi najbliższa, ze względu na swój łagodny, ale zarazem intensywny charakter oraz czerpanie z tradycji jogi.
Szczególnie interesuję się tematyką pranajamy i medytacji, które cenię za ich pomocność w oczyszczaniu umysłu i docieraniu w głąb siebie.
Poza matą jestem pasjonatem języków obcych, gotowania i świnek morskich. 🙂

Sasza

Instruktor jogi, coach, doradca. Praktykuję jogę około 6 lat w różnych szkołach jogi, klubach fitness, u wielu nauczycieli i instruktorów. Do praktyki jogi byłem przygotowany, ponieważ wcześniej ćwiczyłem chińskie sztuki walki Wushu z elementami Qigong, Karate, Break-Dance itp. W 2016 roku zacząłem kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Joga pod kierownictwem profesora Janusza Szopy. Po ukończeniu kursu regularnie prowadzę zajęcia w ramach koła naukowego „Joga” na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, w klubach fitness i innych miejscach. Jestem dyplomowanym coachem i doradcą, absolwentem kieruku Doradztwo filozoficzne i coaching na Uniwersytecie Śląskim. Pomagam ludziom znaleźć swoją pasję i powołanie, rozwijać się, spełniać, osiągać cele, realizować marzenia. Joga dla mnie jest nie tylko narzędziem do rozwoju, doskonalenia się, poznawania siebie, ale też sposobem życia, drogą i jednocześnie kierunkiem w którym zmierzam. Praktyka jogi daje mi zdrowie, dobre samopoczucie, większe możliwości, spokój wewnętrzny, równowagę, większą świadomość, opanowanie ciała i umysłu. Preferuję interdyscyplinarne i naukowe podejście do jogi (Joga Akademicka), ale nie odrzucam tego, co wykracza poza naukowe poznanie. Moje inne zainteresowania: psychologia, filozofia, psychoterapia, fizjoterapia, psychosomatyka, rozwój osobisty, zdrowy tryb życia, sztuka. Zapraszam do wspólnej praktyki!

Karol

Cześć! Nazywam się Karol Swoboda i jestem trenerem i coachem osobistego rozwoju o integralnym podejściu.  Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, psychiką i duchem na drodze do życia w pełni, miłości i wolności. Inspiruję i wspieram ludzi w rozwoju prowadząc szkolenia, warsztaty, coaching, mentoring, jak również ucząc medytacji i prowadząc regularne zajęcia ruchowe. Rozwój poprzez ruch i ciało był obecny przez całe moje życie. Najpierw trenowałem karate kyokushin, pływanie i bieganie, później trening siłowy, obecny prawie przez całe dorosłe życie. 15 lat temu, rozpoczęła się moja przygoda z jogą i medytacją. 9 lat temu ukończyłem kurs instruktora rekreacji ruchowej. Tańczyć uwielbiałem zawsze, a moja podróż w świecie tańca prowadziła mnie przez salsę, kizombę, tango, zouka, taniec intuicyjny. Ta pasja rozkwitła na dobre 4 lata temu. Od tego czasu skupiłem się na improwizacji, kontakt improwizacji, świadomości ciała, ucząc się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach i festiwalach. Poświęciłem się eksploracjom nieszablonowych form treningu jak ruch naturalny, czy te, spotykane w sztukach walki. Od 3 lat praktykuję również qi gong. Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu. W Savitri Yoga prowadzę autorskie zajęcia ruchowe Body LabTemple oraz medytację, na które serdecznie zapraszam!