Nauczyciele

Nauczyciele

Savitri

Jestem założycielką i właścicielką szkoły Savitri Yoga.

Joga pojawiła się w moim życiu wiele lat temu podczas mojej pierwszej podróży do wymarzonych Indii. Po powrocie do kraju zaczęła już zajmować w nim coraz większą przestrzeń, aż stała się sporą częścią mojego życia. Po wielu latach intensywnej praktyki ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczycieli Jogi Sivanandy (RYT 200 Yoga Alliance).

Potem były kolejne kursy: Jogi w chustach, Aerial jogi, jogi dla dla dzieci, dla kobiet w ciąży i dla seniorów, Vinyasy, kursy technik relaksacji i zarządzania stresem, kurs nauczycielski Nirvany Fitness, Wheel Yogi, Yin Yang – jogi powięziowej, Yin z TCM, kurs Nauczyciela Medytacji, Jogi Nidry, Terapeuty Jogą u Guru Sri Rajeshji Sanyasi Bhargava – dr Rajesh Kumar (mistrz jogi i tantry związany z Uniwersytetem Bihar Yoga Bharati). Kursy Spine Care i Body Correction w Indiach, w Klinice Green Heart- dzięki któremu mogę jeszcze lepiej dobierać ćwiczenia dla schorzeń kręgosłupa, stawów i wiele innych oraz kursy masaży ajurwedyjskich u dr. Shruthy również w Indiach. Ukończyłam 4 stopniowy kurs masażu dźwiękiem u Leszka Angulskiego (masaże indywidualne jak i w parach), prowadzę Kąpiele w Dźwiękach (koncerty relaksacyjne). Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Praktyków Jogi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, gdzie zetknęłam się z wieloma innymi metodami ( joga Iyengara, acro yogą itp.) Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w różnych kursach, warsztatach, seminariach, konwencjach oraz programach szkoleniowych dla nauczycieli w kraju i za granicą a w szczególności w Indiach.

To dzięki jodze wiem kim jestem i dokąd zmierzam. Joga jest dla mnie sposobem życia, łagodnością, miłością, pięknym doświadczaniem i spokojnym oddechem. Praktykę na macie wniosłam także w życie codzienne.

Kilka lat temu opracowałam swoje autorskie, terapeutyczne zajęcia pod nazwą Hammock Relaxation Therapy – Relaks w Hamakach.

Czasami zdradzam jogę z tańcem, którego również uczę oraz z wysokimi górami w których daję upust w poczuciu niesamowitej wolności mojej duszy. W ostatnim czasie szczególnie pokochałam Himalaje. Kocham naturę, przytulać się do drzew, słuchać śpiewu ptaków, uwielbiam kojącą woń konwalii majowej i świeżo skoszonej trawy oraz jesiennych liści.

Szkołę prowadzimy wspólnie z mężem Krzyśkiem, stworzyliśmy ją z ogromnej pasji do jogi i miłości do ludzi, którzy poszukują swojej drogi lub spotkali już tę piękną filozofię na swojej ścieżce życia i pragną ją zgłębiać.

Krzysiek

Zawodowo pracuję w IT, a prywatnie: miłośnik wszelkich aktywności sportowych i gór, fotograf i filmowiec amator, niespokojny duch i podróżnik – wszystkie jeszcze nie odwiedzone miejsca na Ziemi tylko czekają na swoją kolej! Prowadzę swój blog podróżniczy gdzie dzielę się relacjami z podróży. 

Od około 10 lat jogin a od kilku również nauczyciel jogi o co nigdy wcześniej bym siebie nie podejrzewał 🙂

Miłość do jogi nie przyszła od pierwszej praktyki a moje pierwsze poczynania na macie nie były ani imponujące ani jakoś szczególnie przyjemne. Kiedy podczas mojego pierwszego pobytu w Indiach trafiliśmy na praktykę jogi o poranku, pamiętam z jaką niechęcią się tam wybierałem. Wtedy jeszcze joga była dla mnie tylko rozciąganiem, a mi wydawało się, że jestem zbyt sztywny i to zupełnie nie mój klimat. Po powrocie do Polski, po jakimś czasie Savitri zaproponowała wspólną praktykę u swojego nauczyciela. Poszedłem z ciekawości, bez zmuszania się, i… stało się! Joga pochłonęła mnie na tyle, że staliśmy się oboje mocno zaangażowanymi uczniami i zapalonymi joginami. Podobało mi się wszystko – klimat, energia, spokój, postępy jakie czyniłem na macie ale i rozwój duchowy i promocja zdrowego stylu życia. 

Własna szkoła jogi to było największe marzenie Savitri. Kiedy udało nam się ją otworzyć, moja praktyka stawała się już moją codziennością. Chcąc wesprzeć żonę i odciążyć nieco w prowadzeniu szkoły ale i z wielką przyjemnością pojechałem na swój pierwszy kurs nauczycielski Aerial Jogi. 

Oboje bierzemy czynny udział zarówno w życiu naszej szkoły i wydarzeń odbywających się w niej ale przede wszystkim nadal się szkolimy. Stale wyjeżdżamy na warsztaty i konwencje dla nauczycieli w kraju i za granicą, w szczególności w Indiach. 

W szkole prowadzę stałe zajęcia z Aerial Yogi dla osób po „kursie dla początkujących” oraz zastępstwa podczas nieobecności Savitri.

Chandrika

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się ponad 10 lat temu od jogi na trawie. Te pierwsze doświadczenia pozwoliły mi odkryć jak ta niezwykła technika nie tylko usprawnia ciało ale również potrafi koić i pomaga w łagodzeniu stresu. To odkrycie zainspirowało mnie do regularnej praktyki oraz ciągłego pogłębiania wiedzy o jodze.

Początkowo uczęszczałam regularnie do różnych szkół jogi oraz brałam udział w wykładach i warsztatach z profesorem Januszem Szopą, który jest jednym z najbardziej uznanych autorytetów w dziedzinie jogi w Polsce. Spośród wielu metod nauczania jogi, które poznałam w pierwszych latach mojej przygody, najbardziej zainspirowało mnie dążenie do balansu pomiędzy ruchem, oddechem i umysłem w jodze metodą Sivanandy. Ta równowaga zainspirowała mnie do pogłębiania wiedzy w tym kierunku i postanowiłam zostać nauczycielem tejże właśnie metody. Ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczycieli Sivanandy w 2013 roku.

Nie tylko to przekazuję wiedzę z zakresu jogi ale i praktykuję ją codziennie. Na swojej jogicznej ścieżce spotkałam wielu wspaniałych nauczycieli, którzy są inspiracją do pogłębiania mojego zainteresowania i wiedzy. Moim celem jest bycie podobnym nauczycielem. Forma jogi, którą propaguję jest odpowiednia nie tylko dla już praktykujących ale również łatwa do opanowania dla początkujących. Zapraszam do spotkania na macie.

Basia

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się kilka lat temu kiedy to trafiłam na zajęcia prowadzone przez Savitri i od tej pory regularnie praktykuję pod jej czujnym okiem. Od kiedy zaprzyjaźniłam się z jogą moje życie zmieniło się diametralnie, stało się pełniejsze, piękniejsze i radośniejsze. Dziś zastanawiam się jak mogłam bez jogi egzystować tyle lat.. Joga pozwala mi się wyciszyć, złapać oddech, uczy mnie pokory i miłości do drugiego człowieka, szacunku do własnego ciała. To dzięki niej pozbyłam się dolegliwości bólowych pleców, odzyskałam zdrowie, nauczyłam się prawidłowo oddychać. Od ponad 2 lat prowadzę zastępstwa na zajęciach Hammock Relaxation Therapy i Aerial Yogi, czasem jogi wg Sivanandy kiedy Savitri wyjeżdża na urlop. Podczas wyjazdów z jogą zaś asystuję w trakcie korekt na zajęciach jogi. Zrobiłam kursy nauczycielskie Wheel Yogi, Jogi w chustach oraz Jogi Nidry. Nie wiem, co życie mi jeszcze przyniesie, co jeszcze zgłębię, wiedza jest jak uchylona brama, spróbujesz otworzyć i wchodzić głębiej 🙂 
Wspólnie z Savitri gramy koncerty relaksacyjne w szkole i poza nią. Ciągle się uczę, zdobywam nowe umiejętności, przyswajam nową wiedzę, ciągle odkrywam nowe możliwości i nową siebie.
Lubię pływać, w wodzie czuję się jak przysłowiowa ryba, lubię czytać, uczyć się nowych rzeczy, każde doświadczenie w którymś momencie życia może się przydać. Ścieżka, którą podążam jest prosta do celu, który ma dać pełnię szczęścia choć czasem bywa wyboista ale jogiczna wytrwałość powoduje, że każdy kolejny krok do przodu daje więcej radości i przypomina mi w którym miejscu chcę się znaleźć.

Kasia

Moje spotkanie z jogą miało miejsce kilka lat temu. Uczucie, jakie pierwsza praktyka pozostawiła w moim sercu i w mojej duszy było tak silne, że ten pierwszy krok przeobraził się nieoczekiwanie w niezwykle inspirującą podróż, która ciągle trwa, wciąż nabierając rozpędu i prowadząc do coraz głębszego poznania. Zupełnie bezszelestnie joga rozgościła się w moim życiu na dobre, stając się balsamem na trudy codzienności. Odkryłam, że dzięki regularnej praktyce wzrastają wszelkie jakości życia i z wielkim zadziwieniem z jednej strony, i podziwem z drugiej, zaczęłam obserwować jak praktyka asan i medytacji wprowadza mnie w stan uspokojenia, zrozumienia i wielkiej radości. 

Ostatnie lata i intensywna praca na macie jak i poza nią, uświadomiły mi, że rozwój w przestrzeni jaką daje joga to jest ta droga, którą pragnę podążać.

Zdobyłam tytuł  Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalizacji hatha joga wydany przez GWSH. Ukończyłam inspirujacy kurs yin yogi i wraz z Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała odbyłam pasjonującą podróż do magicznych Indii. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez Yoga Alliance RYT 200. 

Regularnie, w Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała praktykuję jogę metodą Sivanandy, która absolutnie skradła moje serce. Uważna praca z ciałem, oddech, mantra i medytacja to obszary, które bezgranicznie ze mną rezonują. 

Poza matą, to co kocham to natura, przebywanie w jej ramionach ze wszystkimi dobrodziejstwami, które oferuje. Kocham wyprawy górskie, zieleń, szum fal i bezkres horyzontu.  

Zapraszam do wspólnej praktyki. Do zobaczenia na macie😊

Asia

Moja historia z jogą rozpoczęła się nie tak dawno temu, a do szkoły Savitri Yoga – Harmonia Duszy i Ciała trafiłam z potrzeby pomocy bliskim, dla których codzienne funkcjonowanie stało się dość uciążliwe. Wspólna regularna praktyka zaczęła przynosić pozytywne efekty i tak joga wpisała się w codzienny krajobraz mojego życia.. tak już zostało nie przypadkiem. Praktyka jogi nie tylko poprawiła jakość i komfort pod względem pozbycia się różnych dolegliwości bólowych, ale co ważniejsze w moim przypadku otwarła drogę na poszukiwanie wewnętrznego spokoju, równowagi i radości życia, drogę na.. pokochanie siebie. Moja własna praktyka pozwala mi wyłączyć się z wszechogarniającej gonitwy i hałasu, zatrzymać się, wyciszyć i popracować dla siebie. Wchodząc na matę czuję się bezpiecznie, jest balans – z jednej strony mogę wciąż lepiej poznawać i rozumieć swoje słabe strony i ograniczenia, z drugiej – mogę odkrywać te mocniejsze i czerpać z nich energię. Podróż tą drogą nie należy do łatwych, jest wymagająca, ale zawsze uczy, nadaje i pozwala poznać sens, wzbogaca o nowe zarówno ciało, umysł, duszę jak i ❤️, otwiera na to, kim naprawdę jestem.

Praca na macie z kołem natomiast okazała się kolejnym budującym wyzwaniem i sposobem na odkrywanie. Myśl w ogóle o pójściu na zajęcia była i onieśmielająca, bo to okrągłe koło 🥰, bo będzie niestabilnie, ciężko, i pociągająca, bo to coś nowego, ciekawego, bo może się zaprzyjaźnimy i zaiskrzy. Pierwsze zajęcia na kole do najbardziej udanych nie należały, fakt – potknięć było wiele, ale z czasem pokazało mi ono, że „jest dobre i chce dobrze” i tak zaczęliśmy się naprawdę lubić. Koło stanowi niesamowitą pomoc i uzupełnienie praktyki jogi, jest wsparciem w wykonywaniu pozycji, które mogą okazać się trudne bądź niemożliwe do wykonania bez niego. Z kołem możemy wzmacniać, rozciągać, wyginać, masować, relaksować i popracować z koncentracją w pozycjach równoważnych, kiedy „mocno wieje”.  Opcji jest wiele, dla mnie dodatkowo praktyka z kołem dodaje kolorytu i pomaga ruszyć wyobraźnię. W listopadzie 2020 odbyłam Wheel Teacher Training zakończony certyfikatem, nauka wciąż trwa i trwać będzie. W szkole poprowadzę sobotnią praktykę jogi z kółeczkiem😉skupioną na łagodnym i relaksującym podejściu, a od czasu do czasu być może spotkamy się również  w ramach zastępstw za Savitri.

Marta

Joga od lat jest w moim życiu, właściwie jest moim życiem, stałą towarzyszką każdego dnia.

Ze szkołą Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała związana jestem od 4 lat, regularnie praktykuję jogę metodą Sivanandy, wspaniałą metodą pracy z ciałem, z oddechem, z uważnością. 

Powięź, ta ciągle jeszcze tajemnicza, a do niedawna uważana za nieistotny element sieć w ciele człowieka, jest jednym z trzech systemów przenikających ciało w całości. Jest kluczem do percepcji, prawidłowej postawy i koordynacji ruchu. To druga, obok metody Sivanandy, moja miłość. Praktyka yin jogi (praca z powięzią) otwarła mi drogę do pogłębionej pracy z ciałem. Rok temu ukończyłam kurs nauczycielski Yin Yoga & Traditional Chines Medicine akredytowany przez Yoga Alliance. 

Prywatnie jestem ekonomistką, socjologiem i terapeutą zajęciowym. W szkole medycznej dwa lata studiowałam anatomię, ukończyłam również kurs instruktora sportu w Akademii Sportowej w Warszawie (certyfikowany przez MEN), co pozwala mi bezpiecznie pracować z dziećmi i seniorami w DPS, gdzie jestem wolontariuszką. 

Jestem molem książkowym, kocham kino i Jacka Nicholsona, gram w squasha, stale się uczę i staram rozwijać, ta droga się nie kończy.

Z całego serca zapraszam Was do wspólnej praktyki, ze mną jako prowadzącą zajęcia w sobotnie poranki lub w tygodniu w roli ucznia. Z szerokiej oferty cudownych zajęć jakie proponuje szkoła, każdy znajdzie coś dla siebie, do zobaczenia.

Ewa

Pasjonatka Współtworzenia pięknego świata poprzez wszelkie formy kreacji, ruchu, ekspresji, tańca, dźwięku, słowa, jogi śmiechu.

Z zawodu terapeutka, nauczycielka jogi, pisarka a co najważniejsze szczęśliwa Kobieta i mama cudownego synka.

Poprzez Taniec spontaniczny jaki prowadzi i czucie oraz dystans do siebie odnajdujemy każdy kawałek swej historii życia a ciało woła do nas o miłość. 

Gdy usłyszymy swój własny rytm tworzenia , oddechu, swój wewnętrzny głos poczujemy wszyscy jak drogocennym skarbem życia jesteśmy. To ważne w dzisiejszym zagonionym świecie – powrócić do swej Pełni.

Pisze Książki i Współtworzy projekty z wydawnictwem Ezooneir – Uzdrowienie Kobiecości, Uzdrowienie Męskości, Uzdrowienie Dziecka, Nauka a duchowość, Kody Światła, Kody Dźwięku – autorski projekt współtworzony z Anną Abigalh Prokop.

Współtworzy audycje radiowe w radiu Cenzura, Paranormalium , Dreamtime oraz audycje Współtworzenia Nowej Ziemi na swoim profilu na facebooku.

Prowadzi kręgi Kobiet, Kręgi Mężczyzn by odnaleźć drogę miłości i otworzyć swoje Serce na głębszą relację ze sobą i tym czego doświadczamy gdy uczymy się kochać siebie, naturę, ludzi, szanując każde z swych życiowych doświadczeń. Uczy czym są Cnoty Serca i jak korzystać z ich przekazu.

Twierdzi, iż jesteśmy na Ziemi po to by połączyć się z biciem Serca Ziemi i przekazem Ziemi dla nas wszystkich. Odnaleźć Mądrość swej Duszy. Uzdrowić relacje z bliskimi ludźmi.

Przeciera szlaki Tantry – głębokiej miłości bezwarunkowej do wszystkiego co istnieje.

Prowadzi spektakle i koncerty Mandali Dźwięku. Organizuje ze swoimi przyjaciółmi koncerty mis kryształowych i gongów oraz tworzy autorskie Pieśni Duszy.

Współtworzy z Joanną Burdzińską cykliczne Konwenty Otwartego Serca. Inspiruje ludzi by spojrzeli na życie z różnych poziomów świadomości poza stare utarte ścieżki i odzyskiwali swą moc poprzez światło jakie jest w nas, dźwięk, ruch, masaż, jogę, spontaniczny Taniec Serca Ziemi.