Nauczyciele

Nauczyciele

Savitri

Om Shanti, Sat Nam 🕉 🙏🏻

Jestem założycielką i właścicielką szkoły Savitri Yoga. Joga pojawiła się w moim życiu wiele lat temu podczas mojej pierwszej podróży do wymarzonych Indii. Po powrocie do kraju zaczęła już zajmować w nim coraz większą przestrzeń, aż stała się moim życiem. . Po wielu latach intensywnej praktyki ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczycieli Jogi Sivanandy (RYT 200 Yoga Alliance). Potem były kolejne kursy: Jogi w Chustach, Aerial Jogi, Jogi Dla Dzieci, Joga dla Kobiet w Ciąży, Joga Dla Seniorów, Vinyasa Joga, Kurs Technik Relaksacji i Zarządzania Stresem, kurs nauczycielski Nirvana Body&Mind System, Wheel Yogi, Yin Yang – jogi powięziowej, Yin Jogi z TCM, Yin Joga z AcuYin i Akupresurą. Kurs Nauczyciela Medytacji u Maćka Wieloboba, Szkolenie z tradycji jogi: Tantra, Hatha Joga, Czakry i Nadi również u Maćka Wieloboba. Kurs nauczycielski Jogi Nidry, Aromaterapii w Praktyce Jogi i Relaksacji u Kasi Stryczniewicz. Kurs Terapeuty Jogą u Guru Sri Rajeshji Sanyasi Bhargava – dr Rajesh Kumar (mistrz jogi i tantry związany z Uniwersytetem Bihar Yoga Bharati).
Kursy Spine Care i Body Correction w Indiach, w Klinice Green Heart dzięki któremu mogę jeszcze lepiej dobierać ćwiczenia dla schorzeń kręgosłupa, stawów i wiele innych oraz kursy masaży ajurwedyjskich w Agasthya Ayurvedic również w Indiach. Ukończyłam 3 stopniowy Kurs Masażu Dźwiękiem u Leszka Angulskiego. Prowadzę Kąpiele w Dźwiękach (koncerty relaksacyjne). Ukończyłam studia podyplomowe na Akademii Praktyków Jogi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, gdzie zetknęłam się z wieloma innymi metodami ( joga Iyengara, acro yogą itp.) Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w różnych kursach, warsztatach, seminariach, konwencjach oraz programach szkoleniowych dla nauczycieli w kraju i za granicą a w szczególności w Indiach.
W 2023 roku ukończyłam kurs nauczycielski w tradycji Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bajana w szkole Ajai Alai Awakening. W tej tradycji również otrzymałam imię duchowe (Seema Gian Kaur).
Chyba będę wiecznym studentem bo wiem jak wiele wiedzy do odkrycia jeszcze przede mną. Jeśli nie jestem na macie, to jestem gdzieś na drugim końcu świata, w górach wysokich lub na parkiecie tanecznym. To moje ogromne pasje. Największe wytchnienie poza ukochaną szkołą, którą stworzyłam daje mi natura. Lasy, łąki , góry i woda które wołają mnie nieustannie. Kocham zwiedzać świat i podziwiać w nim przyrodę. Uwielbiam snowboard, skitury, windsurfing, nurkowanie, wspinaczkę, żagle. Wszystko to, gdzie mogę dotknąć cudu przyrody i wsłuchiwać się w jej niezwykłe dźwięki. Kocham słuchać śpiewu ptaków, kojącą woń konwalii majowej i świeżo skoszonej trawy. To najlepsza medycyna świata!
Jestem fanką zdrowego odżywiania, warzyw i owoców.
Joga jest dla mnie życiem, oddechem, zatrzymaniem, medytacją, łagodnością, nauką, dyscypliną i ogromną miłością, Praktykę z maty przeniosłam również w swoją codzienność poza nią.
Kilka lat temu opracowałam swoje autorskie, terapeutyczne zajęcia pod nazwą Hammock Relaxation Therapy – Relaks w Hamakach.
Szkołę prowadzimy wspólnie z mężem Krzyśkiem, stworzyliśmy ją z ogromnej pasji do jogi i miłości do ludzi, którzy poszukują swojej drogi lub spotkali już tę piękną filozofię na swojej ścieżce życia i pragną ją zgłębiać.
Usiądź ze mną na macie, posłuchaj swojego oddechu i po prostu bądź 🧘‍♀️

Krzysiek

Zawodowo pracuję w IT, a prywatnie: miłośnik wszelkich aktywności sportowych i gór, fotograf i filmowiec amator, niespokojny duch i podróżnik – wszystkie jeszcze nie odwiedzone miejsca na Ziemi tylko czekają na swoją kolej! Prowadzę swój blog podróżniczy gdzie dzielę się relacjami z podróży. 

Od około 10 lat jogin a od kilku również nauczyciel jogi o co nigdy wcześniej bym siebie nie podejrzewał 🙂

Miłość do jogi nie przyszła od pierwszej praktyki a moje pierwsze poczynania na macie nie były ani imponujące ani jakoś szczególnie przyjemne. Kiedy podczas mojego pierwszego pobytu w Indiach trafiliśmy na praktykę jogi o poranku, pamiętam z jaką niechęcią się tam wybierałem. Wtedy jeszcze joga była dla mnie tylko rozciąganiem, a mi wydawało się, że jestem zbyt sztywny i to zupełnie nie mój klimat. Po powrocie do Polski, po jakimś czasie Savitri zaproponowała wspólną praktykę u swojego nauczyciela. Poszedłem z ciekawości, bez zmuszania się, i… stało się! Joga pochłonęła mnie na tyle, że staliśmy się oboje mocno zaangażowanymi uczniami i zapalonymi joginami. Podobało mi się wszystko – klimat, energia, spokój, postępy jakie czyniłem na macie ale i rozwój duchowy i promocja zdrowego stylu życia. 

Własna szkoła jogi to było największe marzenie Savitri. Kiedy udało nam się ją otworzyć, moja praktyka stawała się już moją codziennością. Chcąc wesprzeć żonę i odciążyć nieco w prowadzeniu szkoły ale i z wielką przyjemnością pojechałem na swój pierwszy kurs nauczycielski Aerial Jogi. 

Oboje bierzemy czynny udział zarówno w życiu naszej szkoły i wydarzeń odbywających się w niej ale przede wszystkim nadal się szkolimy. Stale wyjeżdżamy na warsztaty i konwencje dla nauczycieli w kraju i za granicą, w szczególności w Indiach. 

W szkole prowadzę stałe zajęcia z Aerial Yogi dla osób po „kursie dla początkujących” oraz zastępstwa podczas nieobecności Savitri.

Basia

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się kilka lat temu kiedy to trafiłam na zajęcia prowadzone przez Savitri i od tej pory regularnie praktykuję pod jej czujnym okiem. Od kiedy zaprzyjaźniłam się z jogą moje życie zmieniło się diametralnie, stało się pełniejsze, piękniejsze i radośniejsze. Dziś zastanawiam się jak mogłam bez jogi egzystować tyle lat.. Joga pozwala mi się wyciszyć, złapać oddech, uczy mnie pokory i miłości do drugiego człowieka, szacunku do własnego ciała. To dzięki niej pozbyłam się dolegliwości bólowych pleców, odzyskałam zdrowie, nauczyłam się prawidłowo oddychać. Od ponad 2 lat prowadzę zastępstwa na zajęciach Hammock Relaxation Therapy i Aerial Yogi, czasem jogi wg Sivanandy kiedy Savitri wyjeżdża na urlop. Podczas wyjazdów z jogą zaś asystuję w trakcie korekt na zajęciach jogi. Zrobiłam kursy nauczycielskie Wheel Yogi, Jogi w chustach oraz Jogi Nidry. Nie wiem, co życie mi jeszcze przyniesie, co jeszcze zgłębię, wiedza jest jak uchylona brama, spróbujesz otworzyć i wchodzić głębiej 🙂 
Wspólnie z Savitri gramy koncerty relaksacyjne w szkole i poza nią. Ciągle się uczę, zdobywam nowe umiejętności, przyswajam nową wiedzę, ciągle odkrywam nowe możliwości i nową siebie.
Lubię pływać, w wodzie czuję się jak przysłowiowa ryba, lubię czytać, uczyć się nowych rzeczy, każde doświadczenie w którymś momencie życia może się przydać. Ścieżka, którą podążam jest prosta do celu, który ma dać pełnię szczęścia choć czasem bywa wyboista ale jogiczna wytrwałość powoduje, że każdy kolejny krok do przodu daje więcej radości i przypomina mi w którym miejscu chcę się znaleźć.

Kasia

Moje spotkanie z jogą miało miejsce kilka lat temu. Uczucie, jakie pierwsza praktyka pozostawiła w moim sercu i w mojej duszy było tak silne, że ten pierwszy krok przeobraził się nieoczekiwanie w niezwykle inspirującą podróż, która ciągle trwa, wciąż nabierając rozpędu i prowadząc do coraz głębszego poznania. Zupełnie bezszelestnie joga rozgościła się w moim życiu na dobre, stając się balsamem na trudy codzienności. Odkryłam, że dzięki regularnej praktyce wzrastają wszelkie jakości życia i z wielkim zadziwieniem z jednej strony, i podziwem z drugiej, zaczęłam obserwować jak praktyka asan i medytacji wprowadza mnie w stan uspokojenia, zrozumienia i wielkiej radości. 

Ostatnie lata i intensywna praca na macie jak i poza nią, uświadomiły mi, że rozwój w przestrzeni jaką daje joga to jest ta droga, którą pragnę podążać.

Zdobyłam tytuł  Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalizacji hatha joga wydany przez GWSH. Ukończyłam inspirujacy kurs yin yogi i wraz z Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała odbyłam pasjonującą podróż do magicznych Indii. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez Yoga Alliance RYT 200. 

Regularnie, w Savitri Yoga Harmonia Duszy i Ciała praktykuję jogę metodą Sivanandy, która absolutnie skradła moje serce. Uważna praca z ciałem, oddech, mantra i medytacja to obszary, które bezgranicznie ze mną rezonują. 

Poza matą, to co kocham to natura, przebywanie w jej ramionach ze wszystkimi dobrodziejstwami, które oferuje. Kocham wyprawy górskie, zieleń, szum fal i bezkres horyzontu.  

Zapraszam do wspólnej praktyki. Do zobaczenia na macie😊