Nauczyciele

Nauczyciele

Savitri

Jestem założycielem i właścicielem szkoły Savitri Yoga Harmonia Duszy I Ciała. Joga pojawiła się w moim życiu wiele lat temu podczas pierwszej podróży do wymarzonych Indii. Po powrocie do kraju zaczęła już tylko zajmować w nim coraz większą przestrzeń, aż stała się sporą częścią mojego życia. Po wielu latach intensywnej praktyki ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczycieli Jogi Sivanandy (TTC 200 godzin Yoga Alliance). Potem były kolejne kursy: Jogi w chustach, Aerial jogi, jogi dla dla dzieci, dla kobiet w ciąży i dla seniorów, vinyasy, kursy technik relaksacji i zarządzania stresem, kurs nauczycielski Nirvany Fitness, Wheel Yogi, Yin Yang – jogi powięziowej, kurs Nauczyciela Medytacji, Terapeuty Jogą u Guru Sri Rajeshji Sanyasi Bhargava – dr Rajesh Kumar (mistrz jogi i tantry związany z Uniwersytetem Bihar Yoga Bharati, Jogi Nidry, Spine Care – dzięki któremu mogę jeszcze lepiej dobierać ćwiczenia dla schorzeń kręgosłupa oraz kursy masaży ajurwedyjskich. Ukończyłam 4 stopniowy kurs masażu dźwiękiem (masaże indywidualne jak i w parach), prowadzę Kąpiele w Dźwiękach (koncerty relaksacyjne). Sporo uczyłam się w Indiach, w Klinice Green Heart u wspaniałego doktora Jairaja oraz w Agasthya Ayurvedic Wellness Centre u dr. Shrudi. Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Praktyków Jogi na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, gdzie zetknęłam się z wieloma innymi metodami ( joga Iyengara, acro yogą itp.) Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w różnych kursach, warsztatach, seminariach, konwencjach oraz programach szkoleniowych dla nauczycieli w kraju i za granicą a w szczególności w Indiach – kolebce jogi. To dzięki jodze wiem kim jestem i dokąd zmierzam. Joga jest dla mnie sposobem życia, łagodnością, miłością, pięknym doświadczaniem i spokojnym oddechem. Ze wszystkich metod najbardziej pokochałam właśnie klasyczną jogę wg Sivanandy. To niezwykle łagodna metoda, respektująca ograniczenia w ciele, dająca poczucie wspaniałej pracy z ciałem i umysłem, tonuje i harmonizuje. Moim celem jest propagowanie klasycznej jogi z wieloletnią tradycją, której nieodłączną częścią są: medytacja, techniki oddechowe (pranajamy), śpiewanie mantr, pozytywne myślenie.

Kilka lat temu opracowałam również swoje autorskie, terapeutyczne zajęcia pod nazwą Hammock Relaxation Therapy – Relaks W Hamakach, które zdobyły serca joginów i nie tylko. Czasami zdradzam jogę z tańcem, którego również uczę oraz z wysokimi górami w których daję upust w poczuciu niesamowitej wolności mojej duszy. W ostatnim czasie szczególnie pokochałam Himalaje. Kocham naturę, przytulać się do drzew, słuchać śpiewu ptaków, uwielbiam kojącą woń konwalii majowej i świeżo skoszonej trawy. Dalekie podróże, a w szczególności Indie, które są dla mnie drugim domem. Szkołę stworzyłam z ogromnej pasji do jogi i do ludzi, którzy poszukują swojej drogi lub spotkali już tę piękną filozofię na swojej ścieżce życia i pragną ją zgłębiać.

Chandrika

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się ponad 10 lat temu od jogi na trawie. Te pierwsze doświadczenia pozwoliły mi odkryć jak ta niezwykła technika nie tylko usprawnia ciało ale również potrafi koić i pomaga w łagodzeniu stresu. To odkrycie zainspirowało mnie do regularnej praktyki oraz ciągłego pogłębiania wiedzy o jodze.
Początkowo uczęszczałam regularnie do różnych szkół jogi oraz brałam udział w wykładach i warsztatach z profesorem Januszem Szopą, który jest jednym z najbardziej uznanych autorytetów w dziedzinie jogi w Polsce. Spośród wielu metod nauczania jogi, które poznałam w pierwszych latach mojej przygody, najbardziej zainspirowało mnie dążenie do balansu pomiędzy ruchem, oddechem i umysłem w jodze metodą Sivanandy. Ta równowaga zainspirowała mnie do pogłębiania wiedzy w tym kierunku i postanowiłam zostać nauczycielem tejże właśnie metody. Ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczycieli Sivanandy w 2013 roku.
Nie tylko to przekazuję wiedzę z zakresu jogi ale i praktykuję ją codziennie. Na swojej jogicznej ścieżce spotkałam wielu wspaniałych nauczycieli, którzy są inspiracją do pogłębiania mojego zainteresowania i wiedzy. Moim celem jest bycie podobnym nauczycielem. Forma jogi, którą propaguję jest odpowiednia nie tylko dla już praktykujących ale również łatwa do opanowania dla początkujących. Zapraszam do spotkania na macie.

Basia

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się kilka lat temu kiedy to trafiłam na zajęcia prowadzone przez Savitri i od tej pory regularnie praktykuję pod jej czujnym okiem. Od kiedy zaprzyjaźniłam się z jogą moje życie zmieniło się diametralnie, stało się pełniejsze, piękniejsze i radośniejsze. Dziś zastanawiam się jak mogłam bez jogi egzystować tyle lat.. Joga pozwala mi się wyciszyć, złapać oddech, uczy mnie pokory i miłości do drugiego człowieka, szacunku do własnego ciała. To dzięki niej pozbyłam się dolegliwości bólowych pleców, odzyskałam zdrowie, nauczyłam się prawidłowo oddychać. Od ponad 2 lat prowadzę zastępstwa na zajęciach Hammock Relaxation Therapy i Aerial Yogi, czasem jogi wg Sivanandy kiedy Savitri wyjeżdża na urlop. Podczas wyjazdów z jogą zaś asystuję w trakcie korekt na zajęciach jogi. Zrobiłam kursy nauczycielskie Wheel Yogi, Jogi w chustach oraz Jogi Nidry. Nie wiem, co życie mi jeszcze przyniesie, co jeszcze zgłębię, wiedza jest jak uchylona brama, spróbujesz otworzyć i wchodzić głębiej 🙂 
Wspólnie z Savitri gramy koncerty relaksacyjne w szkole i poza nią. Ciągle się uczę, zdobywam nowe umiejętności, przyswajam nową wiedzę, ciągle odkrywam nowe możliwości i nową siebie.
Lubię pływać, w wodzie czuję się jak przysłowiowa ryba, lubię czytać, uczyć się nowych rzeczy, każde doświadczenie w którymś momencie życia może się przydać. Ścieżka, którą podążam jest prosta do celu, który ma dać pełnię szczęścia choć czasem bywa wyboista ale jogiczna wytrwałość powoduje, że każdy kolejny krok do przodu daje więcej radości i przypomina mi w którym miejscu chcę się znaleźć.

Asia

Moja historia z jogą rozpoczęła się nie tak dawno temu, a do szkoły Savitri Yoga – Harmonia duszy i ciała trafiłam z potrzeby pomocy bliskim, dla których codzienne funkcjonowanie stało się dość uciążliwe. Wspólna regularna praktyka zaczęła przynosić pozytywne efekty i tak joga wpisała się w codzienny krajobraz mojego życia.. tak już zostało nie przypadkiem. Praktyka jogi nie tylko poprawiła jakość i komfort pod względem pozbycia się różnych dolegliwości bólowych, ale co ważniejsze w moim przypadku otwarła drogę na poszukiwanie wewnętrznego spokoju, równowagi i radości życia, drogę na.. pokochanie siebie. Moja własna praktyka pozwala mi wyłączyć się z wszechogarniającej gonitwy i hałasu, zatrzymać się, wyciszyć i popracować dla siebie. Wchodząc na matę czuję się bezpiecznie, jest balans – z jednej strony mogę wciąż lepiej poznawać i rozumieć swoje słabe strony i ograniczenia, z drugiej – mogę odkrywać te mocniejsze i czerpać z nich energię. Podróż tą drogą nie należy do łatwych, jest wymagająca, ale zawsze uczy, nadaje i pozwala poznać sens, wzbogaca o nowe zarówno ciało, umysł, duszę jak i ❤️, otwiera na to, kim naprawdę jestem.

Praca na macie z kołem natomiast okazała się kolejnym budującym wyzwaniem i sposobem na odkrywanie. Myśl w ogóle o pójściu na zajęcia była i onieśmielająca, bo to okrągłe koło 😊, bo będzie niestabilnie, ciężko, i pociągająca, bo to coś nowego, ciekawego, bo może się zaprzyjaźnimy i zaiskrzy. Pierwsze zajęcia na kole do najbardziej udanych nie należały, fakt – potknięć było wiele, ale z czasem pokazało mi ono, że „jest dobre i chce dobrze” i tak zaczęliśmy się naprawdę lubić. Koło stanowi niesamowitą pomoc i uzupełnienie praktyki jogi, jest wsparciem w wykonywaniu pozycji, które mogą okazać się trudne bądź niemożliwe do wykonania bez niego. Z kołem możemy wzmacniać, rozciągać, wyginać, masować, relaksować i popracować z koncentracją w pozycjach równoważnych, kiedy „mocno wieje”.  Opcji jest wiele, dla mnie dodatkowo praktyka z kołem dodaje kolorytu i pomaga ruszyć wyobraźnię. W listopadzie 2020 odbyłam Wheel Teacher Training zakończony certyfikatem, nauka wciąż trwa i trwać będzie. W szkole poprowadzę sobotnią praktykę jogi z kółeczkiem😉 skupioną na łagodnym i relaksującym podejściu, a od czasu do czasu być może spotkamy się również  w ramach zastępstw za Savitri.

Shakti

Joga pojawiła się w moim życiu kilka lat temu i od tamtej pory powoli stawała się coraz większą jego częścią. Na początku mojej przygody starałam się poznać różne style jogi, by po czasie odnaleźć swoją ścieżkę w jodze według Sivanandy, której jestem wierna do dziś. Ukończyłam Międzynarodowy Kurs Nauczyciela Jogi w nurcie Bihar School of Yoga założonym przez Swamiego Satyanandę Saraswati, którego nauki opierają się na wiedzy przekazanej przez Swamiego Sivanandę (certyfikat Yoga Alliance RYT 200). Jestem również certyfikowaną przez Yoga Sadhana Seva Trust terapeutką jogą. Moimi nauczycielami byli m. in. Guru Sri Rajeshji Sanyasi Bhargava – dr Rajesh Kumar (mistrz jogi i tantry związany z Uniwersytetem Bihar Yoga Bharati, który w 2019 r. otrzymał nagrodę dla najlepszej szkoły jogi w Indiach), dr Irena Nowak, Anna Larysz i Savitri. Joga jest dla mnie stylem życia i pasją nadającą mu głębszego sensu. Daje kompletny zestaw narzędzi umożliwiających rozwój ciała, umysłu i ducha, uczy pokory, miłości i szacunku do innych oraz siebie samego. Wciąż się uczę i pogłębiam swoją wiedzę. Poza jogą w kręgu moich zainteresowań są ajurweda, muzyka, śpiew, taniec i rękodzieło. Zajmuję się również masażem i terapią dźwiękiem mis nepalskich. Kocham zwierzęta i czas spędzony na łonie natury, szczególnie na nadmorskiej plaży.