Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs Jogi Klasycznej wg Sivanandy dla początkujących

9 stycznia @ 17:00

Z miłością w sercu zapraszamy wszystkich, którzy chcą wejść w ten nowy rok z nami przygodę z jogą.

🌸 Zaczynamy: wtorek 9 stycznia o godzinie 17:00.

🌸 Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu. W każdy wtorek o 17.00 i piątek o 17:30. Kurs planowany jest na około 2 miesiące, potem przechodzicie na grupę bardziej zaawansowaną 🙂

🌸 Kurs poprowadzą: Savitri i Kasia.

🌸 Joga klasyczna metodą Sivanandy to piękna przygoda dająca wiele satysfakcji, ścieżka uważności i miłości oraz wewnętrznej ciszy, spokoju i harmonii. To droga i podróż wgłąb siebie.

🌸 Metoda ta nazywana jest tradycyjną ścieżką hatha yogi lub jogą klasyczną w stylu Rishikesh.

Jest szczególnie łagodna, podchodząca z szacunkiem do ciała, respektująca wszystkie jego ograniczenia.To ścieżka, która zachowała tradycyjny, integralny charakter. Szczególny nacisk kładzie na duchowy rozwój. Daje sprawność ruchową, łagodzi problemy z kręgosłupem, nadaje ruchomość stawom, uodparnia na stres, relaksuje i wycisza umysł. Umacnia wiarę w siebie, rozwija równowagę emocjonalną, wpływa dobroczynnie na wszystkie układy ciała, prowadzi do równowagi energetycznej łącząc stan spokoju i wyciszenia z jednoczesnym uczuciem siły i energii życiowej. Zajmuje się nie tylko ciałem ale i umysłem oraz duszą. Obejmuje pracę na wszystkich trzech obszarach. 

Na jogę wg Sivanandy składa się pięć punktów:

✅ Prawidłowe pozycje (asany) – wzmacniamy i rozciągamy ciało, regenerujemy, oczyszczamy na fizjologicznym poziomie. Stymulujemy mięśnie i stawy, ale ich nie forsujemy.

✅ Prawidłowe oddychanie (pranayama) – nauka technik oddechowych aby przywrócić żywotność ciała, zdolność koncentracji i aby stabilizować emocje.

✅ Prawidłowa relaksacja (savasana) uczy jak odprężać, rozluźniać ciało uzyskując równowagę i spokój wewnętrzny.

✅ Pozytywne myślenie i medytacja – praktyka stałego obserwowania umysłu. Jest to koncentracja na jednym punkcie , uspakajanie go aby odczuć istotę swojego “JA”.

✅ Prawidłowa dieta. „Jesteśmy tym co jemy”. Zalecana jest dieta wegetariańska, aby dostarczyć organizmowi energię, zapewnić sprawność psychofizyczną, harmonię i witalność jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. (Decyzja zawsze należy tylko do ucznia).

🔆🔆🔆 Zapisy:

🔆 Na swoje pierwsze zajęcia zapisujecie się przez formularz poniżej:

(W odpowiedzi potwierdzimy mailowo rezerwację i poinformujemy jak wpłacić obowiązkowy zadatek 70zł/os. Sprawdź czy potwierdzenie nie trafiło do SPAMu – czasem tak się zdarza… Wpłaty należy dokonać maksymalnie do 3 dni od daty zgłoszenia. Wypełniaj formularz tylko jeśli na prawdę chcesz wziąć udział w kursie. Wypełnienie formularza wiąże się z obowiązkiem zapłaty za kurs.)

Kurs już się rozpoczął ale można jeszcze dołączać. Prosimy zapisywać się przez system rezerwacji.

🔆 Na każde kolejne zajęcia zapisy już normalnie poprzez system rezerwacji na naszej stronie.

❗️ Wejście na kurs wyłącznie w ramach karnetów naszej szkoły – 240zł za miesiąc (30 dni liczone od daty zakupu). Zadatek jest płatny przelewem, reszta w dniu zajęć w recepcji szkoły.

🔆 W szkole zapłacisz tylko gotówką!
❗️ Nie akceptujemy kart płatniczych!

❗️ Na kursach NIE akceptujemy jednorazowych wejść ani kart Medicover Sport. Akceptujemy tylko karnety naszej szkoły!

Szczegóły

Data:
9 stycznia
Godzina:
17:00
Plac Wolności 4
Katowice, Poland
+ Google Map
790-434-590