Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Noc Kupały – Ceremonia Ogień i Woda

22 czerwca @ 14:00 22:00

Savitri Yoga oraz Marina Surf zapraszają na przepiękny event z okazji NOCY KUPAŁY!

Tematem przewodnim będzie Ogień i Woda!

🎋 Do dziś w naszej kulturze przetrwały dawne uroczyste obrzędy, związane z przesileniem letnim. Mają one już teraz nieco inne znaczenie i przesłanie, wynika to z setek lat mieszania się dawnych wierzeń z religią chrześcijańską. Jednak główne wartości pozostały niezmienne i nadal jest to okres związany z powrotem czasu dobrobytu, szczęścia i urodzaju.

🎋 Garść historii:

Noc Kupały to święto, które wywodzi się z wierzeń słowiańskich. Noc Kupały związana jest z letnim przesileniem Słońca. Noc Kupały nazywana jest także nocą kupalną, kupalnocką, kupałą. Jak donosi wikipedia, na południu Polski, Podkarpaciu i Śląsku uroczystość o podobnym charakterze zwie się sobótką lub sobótkami, na Warmii i Mazurach palinocką. Nazwa Noc Kupały, kupalnocka utrwaliła się w tradycji Mazowsza i Podlasia. Jest to święto związane z siłami natury, przede wszystkim ze Słońcem. To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Mówi się, ze to magiczna noc, pełna miłości i radości.

🎋 Jak w kulturze słowiańskiej obchodzono Noc Kupały?

W Noc Kupały rozpalano ogniska, w których palono zioła. Wokół ognia odbywały się radosne zabawy oraz różnego rodzaju wróżby i tańce. Nieodłącznym elementem Nocy Kupały było puszczanie wianków na wodę. (co i my uczynimy)

Jaka była symbolika tego zwyczaju? Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera oznaczało to jej szybkie zamążpójście. Jeśli płynął dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nie prędko. Jeśli zaś płonął, utonął lub zaplątał się w sitowiu prawdopodobnie zostanie ona starą panną.

Obrzędem związanym z Nocą Kupały jest także poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci. Młodzi, którzy dobrali się podczas Nocy Kupały oddalali się od grupy i udawali często na spacer po lesie, próbując odnaleźć magiczny, obdarzający bogactwem, siłą i mądrością, widzialny tylko przez okamgnienie kwiat paproci.

🌻🌻🌻 PLAN EVENTU 🌻🌻🌻

➖ Przychodzimy około 14.00. Każda kobietka, mała czy duża zabiera ze sobą kwiaty, zioła i inne pachnące ziele aby mogła upleść swój wymarzony wianek!

Przy ploteczkach pleciemy wianki z ziół i kwiatów, każdy kto może nazbiera i przywiezie ze sobą trochę ziela, łąki, pola, lasy i ogródki, wszystko kwitnie i pięknie się zieleni, korzystajmy z dobrodziejstw natury nie niszcząc jej przy tym!

KONCERT RELAKSACYJNY Tybetańskich mis i gongów

➖ Na godzinkę odpłyniemy w cudownych, terapeutycznych dźwiękach.

➖ Koncert relaksacyjny możesz wybrać na desce SUP na płytkiej wodzie, lub na leżaczku!. Jeśli zależy Ci na SUPie zgłoś się jak najszybciej bo miejsc jest około 10!

Po zgłoszeniu się chętnych na SUP, reszta która się nie załapie automatycznie dostaje miejsce na leżaczku.

Deski SUP będą przymocowane do podestu, nie bój się, nie odpłyniesz podczas błogiego relaksu 😛. Mamy to opanowane, robiliśmy już nie raz 😃

Pływający chili room będzie na bardzo płytkiej wodzie do kolan, tak więc bez strachu, również nie damy Ci utonąć 😃

➖ Podczas koncertu leżymy, przykryci kocykiem, który ze sobą przynosimy lub zabieramy z domu śpiworek.

➖ Po wybudzeniu z koncertu, zmieniamy nastrój eventu i rozpoczynamy zabawę!

➖ Odtańczymy Kupałowy Taniec, którego na miejscu się nauczymy (jest baaaardzo prosty)

➖ Dziewczyny będą puszczały wianki na wodę a Panowie jak przystało na ten dzień będą skakać przez ognisko. Ogień w tym dniu był baaardzo ważnym elementem zabawy, miał na celu wypędzenie zła ze skaczących przez ogień tancerzy. Jednocześnie miał zapewnić im zdrowie, pomyślność, a młodym płodność. Dym z płonących podczas Nocy Kupały ognisk miał za zadanie sprowadzić dobrą pogodę podczas najbliższych żniw.

➖ Zarówno podczas koncertu jak i zabawy towarzyszyć nam będą zapalone pochodnie. Przed i po koncercie Kupałowe tańce w kręgu ( wokół ogniska) przy muzyce słowiańskiej.

Kiedy nadejdzie pora wszyscy ruszymy w kierunku wody aby puścić wianki.

❗️❗️❗️WAŻNE❗️❗️❗️

Na tym Evencie obowiązuje dress Code.

Drogie dziewczęta, zakładamy długie białe sukienki lub spódnice!

– Panowie biała koszula lub koszulka 🙂

Będą fotografowie i piękne pamiątki 🙂

💰💰💰 INWESTYCJA:

100zł/os za całą imprezę, zadatek w kwocie 50zł płacisz przelewem, resztę w dniu imprezy gotówką!

W tej cenie jest cała oprawa, wstęp do Mariny, drzewo na ognisko oraz koncert relaksacyjny grany na instrumentach terapeutycznych.

🌀🌀🌀 Zgłoszenia wyłącznie przez formularz:

(W odpowiedzi potwierdzimy mailowo rezerwację i poinformujemy jak wpłacić obowiązkowy zadatek 50zł/os. Sprawdź czy potwierdzenie nie trafiło do SPAMu – czasem tak się zdarza… Wpłaty należy dokonać maksymalnie do 3 dni od daty zgłoszenia. Wypełniaj formularz tylko jeśli na prawdę chcesz wziąć udział w wydarzeniu. Wypełnienie formularza wiąże się z obowiązkiem zapłaty za wydarzenie.)

Jeśli planujesz przyjść z osobami towarzyszącymi prosimy o wypełnienie formularza dla każdej osoby osobno (dane kontaktowe mogą być te same).

Prosimy o informację czy chcesz podczas koncertu być na desce SUP czy na leżaczku. Jeśli wybierzesz SUP a zgłosisz się zbyt późno i miejsc już zabraknie, wtedy automatycznie przydzielimy Ci miejsce na leżaku.

☑️ Na miejscu w Beach Barze Mariny Surf można zakupić przekąski, lody, napoje i najlepszą na świecie kawę mrożoną!

❗️Co zabrać?

Dobry nastrój, bliskich, przyjaciół.

Zioła, gałązki, kwiaty, zielsko wszelakie kupałowe oraz wstążki na wianki.

Bardzo ciepły koc lub nawet dwa, jeśli wolisz to zabierz śpiworek oraz podusię pod głowę na koncert.

📌 Dźwięki mis i gongu działają wychładzająco lecz terapeutycznie!

Zabierz ciepły sweter i koc lub śpiworek.

❗️Deski SUP udostępnia Activgames ale możesz mieć swoją jeśli masz 🙂

🔺W razie zbyt małej ilości osób lub zapowiadanej złej pogody zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy, zadatki oczywiście zostaną zwrócone w całości na konto osoby wpłacającej.

Plac Wolności 4
Katowice, Poland
+ Google Map
790-434-590