Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Joga Nidra – Wprowadzenie. Kurs Nauczycielski 15h

27 kwietnia @ 08:00 28 kwietnia @ 16:30

Kurs nauczycielski akredytowany przez Yoga Alliance oferuje uczestnikom zapoznanie się z Jogą Nidrą. Piętnastogodzinny kurs będzie zawierał w sobie zarówno elementy teorii jak i praktyki. Joga Nidra jest w rzeczywistości kompletną techniką medytacyjną samą w sobie. Yoga Nidra jest znakiem rozpoznawczym szkoły jogi Satyananda Bihar i ten kurs jest zgodny z jej metodologia.

Wstęp do Kursu:

Joga Nidra to świadomy stan między jawą a snem, umożliwiający głęboki relaks. To starożytna jogiczna i tantryczna praktyka świadomego rozluźniania ciała, umysłu i duszy. Jest to również technika Pratyahary (wycofywania zmysłów). Termin definicja jogi Nidry odnosi nas do dwóch etapów praktyki: jednopunktowej świadomości oraz snu. W jodze nidra wydaje się, że śpimy, ale świadomość nadal funkcjonuje na głębszym poziomie świadomości. Dlatego często nazywa się go również snem psychicznym lub “snem jogicznym”.

Praktyka daje nam narzędzia do głębszego zrozumienia nas samych jako złożonych, czasem skonfliktowanych, wielowymiarowych istot. Dominik przeprowadzi cię przez filozofię i naukę leżące u podstaw tej fascynującej praktyki.

Korzyści z Jogi Nidry:

Relaksuje najgłębsze warstwy naszego ciała, umysłu i duszy 

Może być użyty do zmiany negatywnych nawyków, aby osiągnąć lepsze i szczęśliwsze życie

Może pomóc nam wprowadzić pozytywne afirmacje 

Może pomóc uwolnić emocjonalne blokady i traumę z naszego umysłu 

Praktyka Jogi Nidry może dać nam odpowiednik odpoczynku jak podczas drzemki 

Zwiększa twoją świadomość na wszystkich poziomach 

Praktyczna technika medytacji, która jest jednocześnie przyjemna i relaksująca i może być praktykowana w dowolnym miejscu i czasie 

Ma moc przekształcania nas na poziomie podświadomości i nieświadomości, co może pomóc nam całkowicie i pozytywnie zmienić nasze życie.

Program Kursu:

Moduł 1: JOGA NIDRA

Sztuka relaksu wg Swami Satyananda
Joga Nidra: historia i pochodzenie 
Joga Nidra w tantrze 
Anatomia Jogi Nidry 
Joga Nidra i mózg 
Cztery stany mózgu: Beta, Alfa, Theta, Delta 
Joga Nidra i wizualizacja 
Różne poziomy Jogi Nidry 
Korzyści z Jogi Nidry: Fizyczne, umysłowe i duchowe 
Joga Nidra jako medytacja 
Jak praktykować i uczyć jogę Nidrę
Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do głębszego relaksu i lepszego zrozumienia ludzkiego doświadczenia. Został zaprojektowany jako szkolenie dla nauczycieli Jogi Nidry, ale jest równie odpowiedni dla osób niebędących nauczycielami, które chcą się rozwijać. Na tym szkoleniu nauczycieli Jogi Nidry nauczysz się nie tylko, jak ćwiczyć Jogę Nidrę, ale także jak poprowadzić do niej swoich uczniów. Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz mogła/mógł prowadzić sesje jogi nidry indywidualnie lub grupowo.

Prowadzący Dominik Trznadel

Praktyka jogi Dominika łączy ponad 1000 godzin szkoleń nauczycielskich pod okiem seniorki Yin Jogi Jo Phee, zarówno jako starszy asystent w czasie jej treningów oraz jako student. Dominik spędził ponad 7 lat w Chinach aby pogłębić wiedzę na temat Tradycyjnej Chińskiej Medycyny stanowiącej podstawę jego praktyki Yin jogi. W swojej praktyce oscyluje między nowoczesnym nurtem jogi, medytacją i tajnikami antycznej sztuki TCM. Dominik łączy z Yin jogą również akupresurę, techniki masażu, Qi Gong oraz balans trybu życia i diety w zgodzie z zaleceniami tradycyjnej chińskiej medycyny.

Trener Yin Jogii

Członek zespołu Yinspiration założonego przez jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek Yin Jogi na świecie: Jo Phee

Starszy asystent Jo Phee na licznych szkoleniach

Zarejestrowany trener YACEP i RYT500 w Yoga Alliance

Pierwszy trener w Polsce oferujący kursy nauczycielskie i warsztaty z Acuyin, Myoyin, Yin jogi z Tradycyjną Medycyną Chińską oraz Meridian Nidra

Dominik był przeszklony pod okiem swojej mentorki Jo Phee do nauczania programu Yinspiration. Od ponad 6 lat aktywnie uczestniczy w jej treningach jako asystent i członek zespołu Yinspiration. Od 2017 prowadzi treningi nauczycielskie w Shanghaju, a od 2019 pojawił się na rynku Europejskim.

Cena:

Early Bird – 1500 zł (przy wpłacie zadatku 700 zł do 31.12.2023)

Standardowa cena – 1800 zł (Od 01.01.2024 – gwarancją miejsca jest zadatek 700zł)

Reszta płatna do 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

Uczestnicy na koniec kursu otrzymają certyfikat akredytowany przez Yoga Alliance (po uczestniczeniu w całości kursu).

– Yoga Nidra Teacher Training (15 hours) –

Plan Zajęć:

8:00 – 9:00 – Praktyka 1godz 
9:00 – 12:00 – Teoria 3godz 
12:00 – 13:00 – Przerwa 
13:00 – 15:00 – Teoria 2godz 
15:00 – 16.30 – Praktyka

Łączna długość treningu to 15 godzin

Zapisy wyłącznie przez poniższy formularz:

Zapisy zakończone.

Plac Wolności 4
Katowice, Poland
+ Google Map
790-434-590