Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Medycyna Dźwięku Całonocna Ceremonia Gong Puja

14 października @ 20:00 15 października @ 08:00

Wydarzenie jakiego jeszcze u nas nie było a od dawna już o nim myślimy. Takiego wydarzenia nie było chyba jeszcze w całych Katowicach 🙂

Wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowe doświadczenie!

Niezwykle transformująca i uzdrawiająca, całonocna podróż w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, kryształowych, monokurantów planetarnych, luna drum, dzwonków zaphir i koshi , udu i wiele innych…

Podczas Gong Puja zostajemy wprowadzeni w nadzwyczajny stan Turija – w klasycznej filozofii indyjskiej stan czystej, obserwującej świadomości sakszi. W sanskrycie turija znaczy dosłownie „czwarty” (stan świadomości), obok dźagrata (stanu świadomości na jawie), swapna (marzeń sennych) oraz suszupti (stanu głębokiego snu), jednocześnie łączący wcześniejsze trzy stany w jedno.

Podczas całonocnej ceremonii zregenerujesz się tak bardzo jak po tygodniowym urlopie spędzonym na słodkim nicnierobieniu. 

Będziemy zmieniać częstotliwość fal mózgowych. Kiedy jesteśmy aktywni, nasz umysł znajduje się w stanie Beta, W stanie Alfa – relaksujemy się głęboko i odprężamy, fale Theta charakterystyczne są w głębokiej medytacji oraz w śnie z marzeniami sennymi. Kiedy nadchodzi stan Delta oddajemy się już w objęcia Morfeusza i śpimy tak głęboko, że jesteśmy pozbawieni marzeń sennych.

Instrumenty terapeutyczne wywołują specyficzne drgania/wibracje działające terapeutycznie a nawet leczniczo poprzez działanie na limfę i układ krwionośny. Takie drgania wywołują masaż wewnętrzny. Ciało wchodzi w stan równowagi i harmonii, czyli homeostazy. Otrzymujemy w ten sposób szereg prozdrowotnych działań na wielu płaszczyznach: fizycznych oraz psychicznych.

Wszyscy uczestnicy współtworzą wraz z nami tę Ceremonię. Jeśli ktoś poczuje, że instrumenty go „wołają”, może wstać i po cichutku podejść, usiąść obok i z nami zagrać. Jeśli grasz na gitarze czy skrzypcach, koniecznie zabierz instrument ze sobą. Do wszystkiego Was przygotujemy, wprowadzimy, będzie pięknie!

❓JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ CEREMONIA?

💚Spotykamy się o 20.00

Przynosimy ze sobą mały, lekki i zdrowy poczęstunek. Coś, co nie zepsuje nam się aż do wspólnego śniadania.

Butelka wody lub termos – herbatki mamy w szkole. Kubek lub garnuszek, tych szkolnych może nie wystarczyć dla wszystkich. Herbaty mamy pod dostatkiem ale jeśli masz swoją ulubioną to oczywiście zabierz 🙂

💚Kiedy już wszyscy będziemy, to wieczór zaczniemy od wspólnego kręgu i poczęstunku. Poznamy się i porozmawiamy. Dostroimy się do Ceremonii medytacją z mantrą a potem już każdy znajdzie miejsce dla siebie aby ułożyć się wygodnie na nocny odpoczynek, a raczej regenerację poprzez daleką podróż do swojego wnętrza. 

💚Przez całą noc do „snu” akompaniamentem będą różne terapeutyczne i archaiczne instrumenty. Dźwięki będą cichutko i mięciutko otulały i dopieszczały nasze zmysły. Głównym dźwiękiem zdecydowanie jednak będzie oczyszczająca wibracja gongów.

💚Gramy do świtu

💚Około 7.00 – 8.00 znowu zasiadamy w kręgu do wspólnego śniadanka.

Może chcesz przygotować jakąś pastę lub humus, może przyniesiesz pomidorki koktajlowe czy słoik ogórków kiszonych a może owoce?

Wszystko, co wegetariańskie i zdrowe sprawdzi się wspaniale 🙂

Tym sposobem będzie przekąska wieczorna i śniadanko rano.

💚 Do domu rozejdziemy się jak poczujemy 🙂

CO ZE SPANIEM?

Możesz zabrać niewielki materacyk, karimatę, śpiwór, podusię, ciepłe skarpetki i wygodne ubranie, nie przychodź w dżinsach, dres czy legginsy sprawdzą się świetnie!

INWESTYCJA

Przy wpłacie zadatku 60zł/os do 1 września, całość 160zł/os – 100zł płatne GOTÓWKĄ w recepcji szkoły w dniu Ceremonii.

Harmonia Duszy i Ciała
63 1140 2004 0000 3502 7877 0194

*Wpłać zadatek i wyślij zgłoszenie mailem info@savitriyoga.pl, w tytule „MEDYCYNA DŹWIĘKU”

*Po tym terminie 180zł

Plac Wolności 4
Katowice, Poland
+ Google Map
790-434-590