Masaże

MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH


Ze względu na głęboko relaksujące działanie, masaż dźwiękiem mis tybetańskich pomaga uporać się ze stresem, lękiem, przemęczeniem, stanami obniżonego nastroju i negatywnymi emocjami, dźwięki i wibracje mis sprawiają, że bicie serca zwalnia, obniża się ciśnienie krwi, przywracany jest właściwy rytm oddechu. Dźwięk i wibracja mis stosowane są w terapii dzieci z autyzmem czy pacjentów z chorobą Alzheimera. Poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć i siły psychiczne, a zwłaszcza pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Poprawia się ukrwienie tkanek, oczyszczają się, przyspieszają gojenie się ran oraz zrastanie kości. Wspomaga leczenie reumatyzmu, zwyrodnień stawów. Łagodzi bóle chroniczne, migrenowe, pourazowe, miesiączkowe i porodowe, wspomaga układ krążenia, normalizuje ciśnienie krwi, łagodzi skutki choroby Parkinsona i SM.
Masażyści wykorzystujący dźwięk, w tym również lekarze i terapeuci różnych profesji, potwierdzają skuteczność masażu dźwiękiem również w przypadku rozmaitych dolegliwości bólowych – głowy, brzucha, podbrzusza, karku, pleców, stawów, oraz mięśni.
Osiągnięcie stanu relaksu jest tutaj znacznie ułatwione dzięki zjawisku rezonansu, dźwięki generowane przez misy leżą w paśmie akustycznym fal Alfa, Theta i Gamma


Leczenie dźwiękiem mis stosujemy także:

  • w leczeniu chorób psychosomatycznych – terapia misami jest użyteczna w leczeniu stanów związanych ze stresem i przewlekłym bólem
  • w leczeniu bezsenności – wyciszenie układu sympatycznego, przywrócenie równowagi neurohormonalnej
  • w szpitalu – wspomaganie leczenia wszystkich chorób, jako metoda przywracająca równowagę układu nerwowego i pobudzająca działanie układu immunologicznego
  • w pracy z dziećmi autystycznymi – doskonała metoda pobudzenia komunikacji, otwarcia dziecka (także jako wspólne muzykowanie na misach)
  • w pracy z dziećmi zdrowymi – w formie zabawy: rozwijanie kreatywności i wyobraźni, poprawa koncentracji, ułatwianie uspokojenia i relaksu, uwrażliwienie na dźwięk
  • w pracy z dziećmi nadpobudliwymi – dzięki terapii dźwiękiem dzieci mogą osiągnąć stan odprężenia, wyciszenia
  • w rehabilitacji jako środek służący rozluźnieniu mięśni. Metoda ta stosowana jest w szpitalach, sanatoriach, zakładach rehabilitacyjnych, gdzie pełni funkcję psychoprofilaktyczną i zmierzającą do podtrzymania chorego w dobrym nastroju przed czekającymi go zabiegami, operacjami (wykazane działanie przeciwlękowe)

Jak wygląda taki masaż

Masaż z wykorzystaniem mis polega na ułożeniu odpowiednich mis na ciele pacjenta w ściśle określonych miejscach i delikatnym pobudzeniu ich do drgań. Pacjent leży wygodnie na brzuchu a misy ustawiane są na jego plecach. Po pewnym czasie następuje zmiana, misy ustawiane są na nogach, brzuchu i za głową. Całość trwa około 45 minut. 

Czujesz przyjemny masaż i wibracje na ciele oraz wspaniały, relaksujący dźwięk. W tym celu nie musisz się rozbierać, wystarczy, że założysz lekki, luźny, najlepiej bawełniany strój, bez metalowych elementów typu paski, guziki itp.


Przeciwwskazania

Relaksacyjny masaż dźwiękiem, ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie, może być szeroko stosowany zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi. W przypadku ciąży nie powinno się go stosować przez pierwsze trzy miesiące, natomiast przez kolejne sześć nie należy masować okolic krzyża.