Sobotnia Joga Hormonalna z Ingą

24 października 2020 11:00 - Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała

Drogie Joginki! Zapraszamy Was na jogę hormonalną w każdą sobotę o 11.00

2705.png O jodze hormonalnej: 

Jednym ze współczesnych trendów w jodze jest joga hormonalna. Kompleksy jogi hormonalnej obejmują zestaw technik, które mają bezpośredni wpływ na narządy dokrewne.

Procesy zachodzące w organizmie kobiety i charakterystyczne tylko dla niego (w przeciwieństwie do mężczyzn) są bezpośrednio związane z układem hormonalnym. Korzyści z jogi dla kobiet wynikają z wpływu na trójpoziomowy układ podwzgórza, przysadki mózgowej i jajników. Jeśli praca tych trzech składników jest zsynchronizowana, wszystkie procesy biochemiczne i hormonalne przebiegają normalnie. Regularna praktyka asan (zwłaszcza odwróconych i asan mających na celu otwarcie miednicy), bandh, technik relaksacyjnych, technik oddechowych pozwala na aktywację i ustanowienie funkcjonowania połączeń układu regulacji hormonalnej, co korzystnie wpływa na tło hormonalne, cykl menstruacyjny i stan emocjonalny kobiety.

Pozytywny wpływ jogi na zdrowie kobiet wyraża się w:

• złagodzenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i objawów menopauzy (pomaga w utrzymaniu naturalnego poziomu hormonów), skurczów menstruacyjnych,

• spowolnienie procesu starzenia,

• ogólna poprawa nastroju i samopoczucia

• pomaga przy niepłodności

• podniesienie poziomu libido i podniesienie poziomu życiowego

• pomoc z niedoczynnością tartsys

Zajęcia z jogi hormonalnej są odpowiednie dla początkujących i praktykujących jogę w każdym wieku, z wyjątkiem pewnych przeciwwskazań:

Ciąża

Rak piersi (estrogenopochodne i inne hormonozależne)

Duże mięśniaki (konsultacja lekarska)

Zaawansowana endometrioza (konsultacja lekarska). Przy lekkiej, można ćwiczyć.

Operacje i ciężkie choroby serca

Stan zapalny wyrostka robaczkowego.

2705.png Inga o sobie:

Praktykuję jogę od 20 lat, obserwując jak moje ciało i umysł poprawiają się i rozwijają. Ten wynik praktyki zmotywował mnie do zostania nauczycielem jogi (w 2010), aby więcej osób mogło poprawić jakość swojego życia.

Joga to przede wszystkim praktyka, a opanowanie podstaw teoretycznych może jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność tej dyscypliny. Starożytne i współczesne książki, liczne kursy i bezpośrednia komunikacja z nauczycielem dały mi wiedzę i zrozumienie praktyki asan, bandh i pranajam.

Ostatnio pojawiło się nowe spojrzenie na jogę dzięki medycynie opartej na faktach i badaniom naukowym. W 2018 roku ukończyłam Instytut Rehabilitacji Metodami Orientalnymi na kursie terapii jogi.

Terapia jogi to dostosowanie praktyki jogi do aktualnego stanu zdrowia człowieka, wykorzystanie jogi jako metody leczenia. Terapia jogi kręgosłupa, terapia jogi astmy oskrzelowej, terapia jogi układu rozrodczego, żylaki, zapalenie gruczołu krokowego itp. – każda choroba ma swój własny algorytm budowania praktyki uwzględniający wskazania i przeciwwskazania do tej choroby.

Terapia jogą otworzyła we mnie miłość do anatomii i medycyny – obecnie jestem studentką – fizjoterapeutą i masażystką. Posiadam również certyfikat trenera gimnastyki mięśni intymnych – „imbuilding” Jest to system treningu mięśni dna miednicy dla mężczyzn i kobiet.

Prawdopodobnie najważniejszym osiągnięciem mojej praktyki jest regularna medytacja 2 razy dziennie po 20 minut w tradycji Maharishi Mahesh Yogi. Wprowadza w mój umysł dyscyplinę i spokój, usuwa stres i wyzwala energię do kreatywności.

Oprócz leczenia joga ma inne, równie ważne cele, inne metody oddziaływania na człowieka, które są niezrozumiałe dla naszego umysłu. Dlatego praktyka dowolnego stylu jogi ma pozytywny wpływ na człowieka.

Zapisy:
info@savitriyoga.pl

w tytule maila : „joga hormonalna”

Informacje

24 października 2020 11:00 - Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała

Organizator

Miejsce

Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała