Joga klasyczna od zera

9 grudnia 2020 20:00 - 24 lutego 2021 Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała

Sivananda Yoga (kurs od zera, start 9 grudnia o godz. 20.00)

1f64f.png1f64f.png1f64f.pngWychodząc na wprost Waszym oczekiwaniom i prośbom ruszamy z kolejną edycją kursu dla początkujących.

Joga wg Sivanandy nazywana jest tradycyjną ścieżką hatha yogi. To łagodna joga podchodząca z szacunkiem do ciała, respektująca wszystkie jego ograniczenia. To ścieżka, która zachowała tradycyjny, integralny charakter. Szczególny nacisk kładzie na duchowy rozwój. Daje sprawność ruchową, łagodzi problemy z kręgosłupem, nadaje ruchomość stawom, uodparnia na stres, relaksuje i wycisza umysł. Umacnia wiarę w siebie, rozwija równowagę emocjonalną, wpływa dobroczynnie na wszystkie układy ciała, prowadzi do równowagi energetycznej łącząc stan spokoju i wyciszenia z jednoczesnym uczuciem siły i energii życiowej. Zajmuje się nie tylko ciałem ale i umysłem oraz duszą. Obejmuje pracę na wszystkich trzech obszarach. Na jogę wg Sivanandy składa się pięć punktów:

1f33a.pngPrawidłowe pozycje (asany) – wzmacniamy i rozciągamy ciało, regenerujemy, oczyszczamy na fizjologicznym poziomie. Stymulujemy mięśnie i stawy, ale ich nie forsujemy.

1f33a.pngPrawidłowe oddychanie (pranayama) – nauka technik oddechowych aby przywrócić żywotność ciała, zdolność koncentracji i aby stabilizować emocje.

1f33a.pngPrawidłowa relaksacja (savasana) uczy jak odprężać, rozluźniać ciało uzyskując równowagę i spokój wewnętrzny.

1f33a.pngPozytywne myślenie i medytacja – praktyka stałego obserwowania umysłu. Jest to koncentracja na jednym punkcie , uspakajanie go aby odczuć istotę swojego “JA”.

1f33a.pngPrawidłowa dieta. „Jesteśmy tym co jemy”. Zalecana jest dieta wegetariańska , aby dostarczyć organizmowi energię, zapewnić sprawność psychofizyczną, harmonię i witalność jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i kondycję.

Kurs prowadzi Savitri.

1f4cc.pngWejście na kurs w ramach karnetów naszej szkoły (cennik) lub na karty MultiSport Plus, OK System, FitProfit/FitSport ( brak dopłat)

1f4cc.pngIlość miejsc ograniczona – zapisy obowiązkowe na każde zajęcia przez nasz system rezerwacji tutaj!

Nie akceptujemy płatności kartą płatniczą!

Informacje

9 grudnia 2020 20:00 - 24 lutego 2021 Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała

Organizator

Miejsce

Szkoła Jogi - Savitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała