Kategoria:

Joga Nidra

Joga Nidra – Twoja wewnętrzna podróż🧘🏼‍♀️🧘🏼‍♀️🧘🏼‍♀️
Samo słowo Nidra oznacza „sen”, możnaby więc powiedzieć, że Joga Nidra oznacza „jogiczny sen”. Jest ona wejściem w głęboki relaks, podczas którego nie ćwiczymy ciała. W trakcie tego jogicznego snu przyjmujemy naszą ulubioną pozycję – savasanę (leżenie na plecach)
Potrzeba głębokiej relaksacji jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Gdzieś w nas się ukrywa i od czasu do czasu, szczególnie w momentach pełnych napięć i pośpiechu, daje znać o swoim istnieniu. Joga nidra jest samodzielną techniką, która umożliwia nam pogłębiony kontakt z samym sobą.
Towarzysząca głębokiej relaksacji cisza jest próbą opisania istoty doświadczenia jogi nidry w kategoriach nie tylko braku negatywnych bodźców czy braku hałasu, ale również braku tych bodźców, które napędzają nasze myśli, wyobrażenia i emocje. Z drugiej strony nie oznacza to, że w czasie doświadczenia jogi nidry nie ma dźwięków, myśli, emocji i wyobrażeń. One są, ale ich natura jest głębsza i prawdziwsza. Ukazują się w momentach spokoju i wewnętrznego wyciszenia, toteż nie powodują chaosu i dysharmonii.
Joga nidra nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, którego celem jest dostarczenie nam wyjątkowych i ekstatycznych przeżyć. Joga nidra nie jest rodzajem ucieczki od realnych obowiązków i realnego świata. Joga nidra nie jest też żadną osobną szkołą czy rodzajem jogi. Joga nidra jest jedynie metodą, która jest pomocna w zainspirowaniu w sobie procesu introspekcji i pasywnej uważności. Jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą nas do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie. Joga nidra jest rodzajem ćwiczenia polegającego na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Czasami jest porównywana do wewnętrznej podróży, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.
Dla kogo?
Dla każdego spragnionego relaksu, by spowolnić pędzący czas, by zajrzeć w głąb siebie, by posłuchać co mówi ciało, czego pragnie. Dla każdego, kto szuka ukojenia, wyciszenia i pokoju w sercu.

 

Informacje

 Number of Week100
 Start: 29 stycznia 2021
 Następne: 30 lipca 2021
 Dni
pt.
 18:45 - 19:45

Nauczyciel